МИ РАДІ ВІТАТИ ВАС НА НАШЕМУ САЙТІ !
 
 
 

Ми стежками рідної землі подорожуємо Дніпропетровщиною

0

Автор: oksana від 9-10-2013, 12:54, переглянуло: 2552

Ми стежками рідної землі подорожуємо Дніпропетровщиною

Рекомендаційний список художньої літератури
серії «Пізнавай і шануй свій край»
до Всесвітнього дня туризму 27 вересня


Мій край – де близько небо й поле,
Мій край – де шахтарі до болю
Закохані в своє буття,
В своє Дніпро, в своє життя.
Мій край – де вишні і калини,
Мій край – де серце України…
Дніпропетровщина – мій край,
Про нього, друже, і співай!
І, як молитву, пам,ятай!

Людмила Богомазова
(член Тернівської літстудії «Зодіак»)

1.М.С. Богомаз Придніпров,я рухається та тече… - Дніпропетровськ: ВАТ «Дніпрокнига», 2004.-416 с.

Книга у стислій формі знайомить читача з походження
назв всіх станцій Придніпровської залізниці, вводить у світ цих географічних назв, кожна з яких є пам,ячником історії, відлунням подій минулих днів. У роботі над книгою використані матеріали державних архівів, краєзнавчих музеїв, літературні джерела, розповіді старожилів.
У цьому своєрідному виданні читач знайде також відомості про великі та малі річки, що протікають по території Дніпропетровській області. Автор знайомить із цікавими історичними фактами, вводить у світ природи нашого краю.
Книга рекомендована краєзнавцям, вчителям, школярам та широкому колу читачів.

2.С. Верба По Днепру через пороги. Из воспоминаний: Днепропетровск: ОАО «Днепрокнига», 2001. – 168 с.

Четверо молодых екатеринославцев-выпускников решили своё последнее беззаботное лето провести на Днепре, их привлекают его загадочные острова и скалы, грозные пороги. Жизнь под открытым небом, преодоление беснующейся воды на порогах помогает им проверить свои силы, готовность вступить во взрослую жизнь.

3.І.С. Голуб Сім чудес Дніпропетровщини. Днепропетровск: ВАТ «Дніпрокнига», 2004. – 166 с., іл.


Книга «Сім чудес Дніпропетровщини» поведе юних читачів стежками рідного краю, перегорне перед ними цікаві сторінки історії, розповість про пам,ятки старовини і чудеса сьогодення, познайомить з людьми, які їх творили і зберігають нині.
Книга відкриє дива рідної землі, викличе почуття захоплення і гордості за свою Батьківщину. Розділи книги цілком можуть стати основою для краєзнавчих екскурсій.

4.В.С. Старостін Столиця степового краю. Нариси з історії міста. Дніпропетровск: ВАТ «Дніпрокнига», 2004. – 278 с., іл.


Пропонована книга охоплює значний історичний період – від кінця ХVIII ст.. до 1920-х років. Відзначаючи широкий діапазон інтересів краєзнавця, ролі домінанти все ж таки набувають дослідження історії будинків міста. Вибору головної теми книги сприяли сучасні потреби і запити доби. Автору вдалося точно визначити один з найбільш актуальних напрямків у краєзнавчій роботі – історико-меморіальний.
До автора, як до знавця «кам,яного обличчя» міста, звертаються за інформацією і консультацією як пересічні мешканці міста, так і досвідчені історики, архітектори, будівельники, проектувальники, реставратори, керівники багатьох підприємств міста, офіси і робочі помешкання яких розташовані у старих будинках міста.
Матеріали книги стануть джерелом для дослідників у подальших пошуках, для викладачів вищих та середніх навчальних закладів і для кожного читача.

5. М.С. Богомаз, В.С. Мороз Топонімія Дніпропетровщини - Дніпропетровськ: ВАТ «Дніпрокнига», 2006.- 445 с.


Книга знайомить читача з походженням назв різних географічних об,єктів Дніпропетровської області: населених пунктів, річок, залізничних станцій, лісів, озер, островів тощо, кожна з яких є пам,яткою історії, відлунням подій минулих часів.
Автор знайомить із цікавими історичними фактами. У роботі над книгою використані матеріали державних архівів, краєзнавчих музеїв, літературні джерела, спогади старожилів.
Книга розрахована на масового читача, зокрема на студентів вузів, учнів середніх шкіл, краєзнавців, вчителів.

6.Фотоальбом Дніпропетровськ. Автор проекту Г.Ф. Губанова, керівник творчої групи О.А. Куценко. \ Вступна стаття М.М. Нечипоренко, англ. переклад Т.О. Данилевич. Фотохудожники: П.П. Маменко, О.О. Шпак. - Дніпропетровськ: ВАТ «Дніпрокнига», 2006.- 318 с.

Альбом містить фото сучасного Дніпропетровська та фото старого міста із архіву професора А.К. Фоменко.
Альбом цілком може стати основою для краєзнавчих екскурсій.

7. Хрестоматія з географії Дніпропетровщини: Навч. Посібник для 5-11 кл. загальноосвітньої школи. – Дніпропетровськ: ВАТ «Дніпрокнига», 2006. – 358, іл..

У хрестоматії використані поезія, художня і документальна проза, опис подорожей рідним краєм, що показують у художній уяві географічну своєрідність одного з регіонів України – Дніпропетровської області.
Структура хрестоматії відповідає класичним розділам географії та шкільної програми.Категорія: Сторінка бібліотекаря

Шановний відвідувачу, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм ім'ям.